Book TAG by N.

27. září 2015 v 12:44 | N. |  Knižní tipy
Brouzdala jsem na internetu a hledala nějaké zajímavé blogy a články, když jsem narazila na tenhle Book TAG. Jsou to vlastně otázky ohledně knih, které čtu a tak. Je naprosto běžný, objevil se už na více stránkách, takže není nijak originální, ale ty otázky se mi docela líbily, tak jsem si řekla proč na ně neodpovědět. :)


1. Máš doma určité místo pro čtení?
Při čtení mám ráda, když je mi teplo, takže pokaždé to musí být teplé prostředí. V zimě to je na křesle před krbem a v létě to je lavička u baráku, na kterou nám celý den svítí slunce.

2. Záložka nebo náhodný kus papíru?
Mám doma spoustu záložek a také jsem dostala spoustu záložek darem, takže je používám. VVětšina mých záložek má také určité motivy, takže si je většinou vybírám podle toho, co zrovna čtu. Například u Pána prstenů jsme měla záložku s lesem a elfy, mou oblíbenou. :-)

3. Můžeš přestat číst kdekoliv chceš nebo musíš dojít ke konci kapitoly, na konec strany a podobně?
Většinou se snažím číst do konce kapitol, ale pokud to nejde, snažím se dočíst alespoň odstavec.

4. Jíš nebo piješ během čtení?
Ráda si k dobré knize uvařím čaj nebo kafe, ale nikdy u knihy nejím, to je moje zásada. Může se stát cokoliv a byla by pak špinavá.

5. Můžeš číst při poslouchání hudby nebo dívání se na televizi?
V žádném případě. Pokud to nejsou povídky na blogu, které jsou určené na čtení při hudbě, tak ne. S tou televizí mi to tolik nevadí, protože si ji občas pouštím jako kulisu, když jsem sama.

6. Jedna kniha nebo všechny najednou?
Preferuju pouze jednu knihu, protože se mi občas stává, že si popletu příběhy a najednou mi v to v půlce knihy nedává smysl.

7. Čtení nahlas nebo potichu ve své hlavě?
Pro sebe si čtu samozřejmě v hlavě, ale ráda čtu nahlas druhé polovičce. :)

8. Čteš dopředu nebo přeskakuješ stránky?
Ne, jdu tak, jak je kniha napsaná.

9. Píšeš do knih?
V žádném případě! Podle mě je zloči psát do knih. K tomu nejsou určeny. Pokud někdo chce psát, má Word, papír a tužku nebo deník. Ale do knih ne!

10. Jakou knížku máš rozečtenou? Jakou se chystáš číst?
Momentálně mám rozečtenou knihu do povinné četby a to Příběhy ze Shakespeara, které vypravuje Vladimír Hulpach. Po ní budu číst taky povinou četbu a bude to kniha Cantervillské strašido a jiné prózy, které napsal Oscar Wilde.

11. Jak nacházíš nové knihy ke četní?
V poslední době se snažím si načíst knihy k matuře, takže podle seznamu děl podle osnov, ale taky hledám knihy na databázi knih.

12. Kdy jsi začala číst?
Jako kdy jsem se to naučila nebo kdy ve mě zahořela láska ke knihám? :D
Číst jsem začala, když mi bylo asi pět a moje první přečtené sloho bylo HYPERMARKET. Knihy jsem začala milovat asi někdy ve třetí třídě, když jsme se přestěhovali a já si ještě nenašla kamarády, tak jsem celé dny četla.

13. Jak často si kupuješ knihy?
Doma vlastním čtečku knih, takže si je spíše stahuju a potom chodím do školní knihovny. Ale když jsou peníze, tak proč si nekoupit nějakou dobrou knihu, ne?

14. Jak často se podíváš na poslední stránku knihy?
Obvykle se snažím nekoukat, ale většinou se mi to podaří, když se nudím a jen tak si knihu prohlížím. Jsem prostě zvědavá.

A co vy? Jaké by byly vaše odpovědi?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Margareth Margareth | Web | 27. září 2015 v 15:34 | Reagovat

Pěkný tag :) Můj největší zlozvyk je právě prohlížení poslední stránky knihy :'( :D Já se to prostě neodnaučím!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama