2 - Příběh jakéhokoliv předmětu z tvého pokoje

12. října 2015 v 23:19 | B. |  Hřejivá výzva
A je tady druhý úkol z výzvy! *B. se cítí hrdě* :D Snad se bude líbit.Nejsem tak krásná, jak jsem bývala.
Byla jsem opravdu nádherná, Z tváří mi koukaly dvě velké oči, obličej mi rámovaly dlouhé vlasy. Teď mám na hlavě už jen cucky, z oblečení mi zbyly špinavé a otrhané cáry. Oko mi snědl pes.
To ale předbíhám svůj příběh.
Pamatuji si, že jsem byla v krabici a byla tma. Netrvalo to dlouho a uviděla jsem úsměv. Byl to úsměv malého děvčátka. Hned mě z krabice vytáhla a potom si se mnou hrála celý den.
Smála se a zářily jí oči, nepustila mě ani na chvíli. Všude jsem byla s ní. U jídla, u pohádky, v noci a dokonce i na záchodě. Dělaly jsme spolu domácí úkoly a chodily jsme ven.
Dívce bylo asi osm a rozhodla se, že mi krátké vlasy budou slušet víc. Poslušně jsem držela, slyšela jsem cvakání nůžek. Tahalo to, ale očividně jí to dělalo radost. Když skončila, zbylo mi asi pět centimetrů. Připadala jsem si zvláštně, nahá. Jenže teď?
Nikdo o mě ani nezavadí. Už nejsem krásná, už nejsem výjimečná. Každý mě jen přejde pohledem, ušklíbne se a pokračuje dál. Možná, kdyby mě umyli, kdyby mi dali nové oblečení, možná kdyby mě mělo zase rádo dítě, byla bych zase krásná, Ale kdo by se chtěl taky starat o starou ošuntělou panenku, když teď jich je spousta nových, nádherných a takových, které dokonce zpívají?
Takové panenky jako jsem já nikdo nechce. Skončím v koši.
Nejsem tak krásná, jak jsem bývala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Graveformeh Graveformeh | 13. října 2015 v 16:15 | Reagovat

Miluju staré panenky. Když jim hcybí noha, je to lepší. Moc se mi líbí jak píšete

2 Pocahontasie Pocahontasie | 15. října 2015 v 17:47 | Reagovat

Tohle je fakt smutný, ale oslovilo mě to.. Moc se mi líbí jak píšeš. Chtěla bych někdy číst tvou knihu. Takže jestli ji napíšeš.. Napiš mi!
Pocahon-tasie@gmail.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama